Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

NTlive

Mám dojem, že sezóna 13/14 je co se týče produkce neuvěřitelně silná. V zásadě nemám jediné představení, které by se mi nelíbilo, naopak pokaždé když jsem odcházela, byla jsem nadšenější než předtím.
Vše odstartoval Othello - moderní verze sice drhla hlavně co se týče věrohodnosti naříkání generála, ale Jago byl tak dokonalý, že celkový dojem vylepšil do nadpozemských výšin.
Potom Macbeth - celé představení se hrálo v kostele, v úzké a nezvyklé prostoře, a jelikož Kenneth Branagh byl dokonalý a Alex Kingston nebyla River Song, pasuju toto představení na nejlepšího Macbetha, kterého jsem viděla.
Koncem ledna jsme zavítali na Coriolana. Byla jsem zvědavá, protože jsem se schválně vyhýbala spoilerům, tudíž jsem dějem nepolíbená čekala na všechno, co se stane, jak to dopadne a tak vůbec. Tom Hiddelston byl... on prostě byl Coriolanus. Strohá scéna tomu všemu navíc dodávala hrozně sugestivní podkres.
Myslela jsem, že lepší představení už nebude, ale nene, NTlive je prostě zase o krok napřed. Ve čtvrtek jsme byly na War horse. Film jsem kdysi viděla, ale nějak si nepamatuju vůbec nic, kromě toho, že mě film nějak moc neuchvátil (ani fakt, že v něm hráli Hiddelston a Cumberbatch, asi film moc nevylepšil, protože si nevybavuju, že v něm hráli), ale ta hra... TA HRA! Asi tak během prvních třiceti vteřin jste přestali vnímat loutkovotiče a po jevišti prostě chodili koně. Sice nějak člověku docházelo, že to nejsou živí koně, ale i tak prostě byli živí. Patos tam sice byl, ale rozhodně nepřetékal i ušima a naopak měl tu správnou dojemnou sílu. Myslím, že stoleté výročí 1. světové války si přesně tohle představení zaslouží.
V květnu nás čeká Král Lear (obávám se, že bude vypadat jako jedno představení Leara u nás) a taky Podivný případ se psem - ne kteréhož se těším jako nikdy.
Jaká asi bude příští sezóna? Mohli by opakovat Hamleta, třeba. Těš, těš.
Tags: divadlo
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment