?

Log in

No account? Create an account
 
 
25 June 2014 @ 11:45 am
Hausfrau  
V práci jsem se jenom otočila, abych vypnula ledničku, zkontrolovala, jestli mě někdo náhodou nepotřebuje. Nepotřeboval. Takže jsem poctivá hausfrau. Umyla jsem všechno nádobí, umyla linku, pustila se do mytí sporáku, zjistila jsem, že ty plotýnky nejsou černý, jsou jenom jako prase, takže jsem je podrobila intenzivnímu odprasování, načež jsem si všimla nechutné digestoři, kterou jsem odnechutnila, setřela jsem při té příležitosti ledničku, abychom neměly ostudu před maminkou. Jsem úplně hotová a moc se mi nezamlouvá představa, že ještě musím umýt koupelnu a vyluxovat. Huh.
Nicméně, celou dobu jsem si broukala nějakou melodii. Teprve před chvílí mi došlo, že jedu na Julii a sedmi betách!
Tags:
 
 
Místo usídlení: home
Nálada: tiredtired
Poslouchám: Zprávy
 
 
 
ebzenkaebzenka on July 3rd, 2014 10:22 pm (UTC)
Tyhle domácí práce jsou hrozný. Je příliš vidět, když je dlouho neuděláš, vůbec není vidět, když je uděláš, a stráví se tím tolik času a energie, že bys za tu dobu třikrát vygruntovala zbytek bytu. A přitom manželova maminka má vždycky dokonale čistou lednici, nikdy v ní nemá nic vylitého, plíseň, neidentifikované cákance ani zaschlé přilepené kousky čehosi. Nevím, jak to dělá.

Zato vím, jak to dělá moje kamarádka Zdislava - po každém použití trouby počká, až to vystydne, a vytře ji vlhkým hadříkem. A to mě děsí. Já nikdy nebudu mít tolik sebekázně, abych uklízela preventivně. Asi jsem odsouzená k drhnutí starých gumovitých fleků a oškrabování nánosů spáleniny.
Alice Stronghold: kitchen witchspiritofdream on July 6th, 2014 05:36 pm (UTC)
Asi jsme dvě - budeme staré gruntující a oškrabávající ženštiny. :D