?

Log in

No account? Create an account
 
 
16 September 2014 @ 08:55 pm
Radosti třídního aneb když nevíš, přidej tag  
Být třídní přináší mnohé. Hlavně hromadu starostí, chaos a nikdy nekončící záplavu papírů. Hlavně když se jeden váš student po týdnu rozhodně, že raději půjde na gympl, a veškeré papírování a zařizování nechá na vás, protože do školy už ani nešlápne.
Taky musíte několikrát upozorňovat opraváře, že ta tabule, která má být opravená, stále není schopna pohybu nahoru a dolů, a musíte upozorňovat znovu, protože je to vaše třída.
Vybírání peněz ne kapitola sama o sobě, nicméně moje skryté matematické neschopnosti se projevují a už vím, kolik mám komu vracet, aniž bych to počítala na prstech.
Ale tou úplně největší radostí je radost z telefonování. Jak jistě víte, mám z telefonování hodně silnou fóbii, jenomže být třídní znamená, že pořád musíte někam a někomu volat. A nebo někdo volá vám. Třeba se takle v půl deváté rozhodne, že poveze kluka na volejbal, kluk je jouda a ví, že je to sice Meteor někde u Palmovky, ale víc neví, protože je jouda. Tatínek volá vám, ptá se, kde je volejbal, vy samozřejmě víte kulový, protože nejste tělocvikář a jediné, co vás jako třídního zajímá, je seznam jmen, které máte omluvit z výuky. A tak řeknete tatínkovi, že zavoláte tělocvikáři, ten to bude vědět.
Číslo na něj má určitě jeho přítelkyně, vaše kolegyně matikářka, na niž číslo sice nemáte, ale máte číslo na její kolegyni z kabinetu, tudíž je jisté, že má číslo na matikářku. A tak voláte kolegyni, kolegyně neví, jak se taková čísla přeposílají, trvá to, čas letí, pak voláte matikářce, ta se diví, tělocvikář je v hospodě, takže nic nezvedá, ale nakonec to celé dobře dopadne, máte adresu, zavoláte jí tatínkovi, on vám poděkuje a na závěr se vás ještě zeptá, jestli má dát klukovi tepláky nebo to bude na kraťasy.
No prostě job k nezaplacení.
 
 
Místo usídlení: gauč
Nálada: exhaustedexhausted
Poslouchám: poing
 
 
 
jessa_madrinjessa_madrin on September 16th, 2014 07:26 pm (UTC)
Takže on se může tak jako rozhodnout, že si přestoupí v průběhu školního roku? Teda, to když já sem chodila do školy... to šlo vlastně taky.. ehem.
Jé, opraváři... nojono.. ale zase jestli máte jenom jednoho na školu, tak se nediv. Prostě nestíhá.
Volejbalová anabáze cože?
Teda jako chlapec by dostal pěkně vyčiníno, že netuší, kam má jít a tatínkovi bych řekla, ať se zeptá tělocvikáře a ne, nevím na něj mobil, zkuste pana řiditele, nebo paní účetní. Nebo lidské zdroje, (esli tam máte).
Alice Stronghold: We are all mad herespiritofdream on September 16th, 2014 07:30 pm (UTC)
Školník dostal nakopáno hlavně od matikářky, která jeho "opraveno" nebrala jako opraveno (protože NEBYLO) a tu tabuli si prostě vydupala. Jako ona šla zvednout. Takový posilovací cvičení pro jednoho učitele a čtyři žáky.
Kluk by měl dostat vyčiníno a otec je prostě řádná ukázka toho, že... "tati, zítra jdu na volejbalovej turnaj," oznámí chlapec večer před tím. "A kam?" táže se otec přišedší z roboty. "Někam na Meteor, říkali kluci že je to u Palmovky." A otec, jsa mimopražák, zjiťuje, že je v kelu, že v půl deváté se nikomu nedovolá a jediné číslo má na třídní. Takže asi tak.

A přestoupivší chlapec mě sere, protože odešel na gympl a tohle měl jako takovou jistotu, kam ho vzali. Jenom se to přijetí na gympl dozvěděl trochu později, než by bylo bývalo potřeba.
e_danaee_danae on September 16th, 2014 07:34 pm (UTC)
To je taková sranda... když se to děje někomu jinýmu ;)
Myslím, že někdy kolem pololetí si už budeš moc otevřít kurz "fóbie z telefonování a jak ji z vás zaručeně vytřískám". A budeš bohatá, bohatá!
Alice Stronghold: Bowties are cool!spiritofdream on September 16th, 2014 09:13 pm (UTC)
Tak ona to sranda je. A krásně se o tom mluví s tou lehkou ironií. A až budu bohatá a slavná, tak ti to nezapomenu. ;)
Zuzka: tardis teacertisko on September 16th, 2014 08:34 pm (UTC)
teda, teď nevím, jestli větší trouba je ten kluk nebo jeho taťulda... Ovšem vzhledem k tomu, že tuhle fóbii mám taky a podobné volací řetězce moje práce zahrnuje, mě ten tvůj popis opravdu solidně děsí. Brrr.

To s tím gymplem je... divný. A drzý.
Alice Stronghold: teacherspiritofdream on September 16th, 2014 09:14 pm (UTC)
Myslím, že taťulda je prototyp "starám se o kluka po své pracovní době" tatínek. Stará, ale není v tom kovanej. :)

No, divný to je, ale zpět ho za ucho nepotáhnu.
terry: forestterrygooseberry on September 16th, 2014 09:28 pm (UTC)
To je něco jako u nás v práci, když mi dneska volal tatínek účastníka, respektive účastnice ze zájezdu, že jí rodina v Londýně nedovolila si vzít na pokoj sklenici s vodou a ať to nějak vyřešíme.
RODIČE>děti, pokaždé

No hlavně se drž :)
Aloisie TrpkošováAloisie Trpkošová on September 27th, 2014 08:22 pm (UTC)
No vidíš. Mělas zavolat mně, já vím, kde je Meteor :-)