Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Radosti třídního aneb když nevíš, přidej tag

Být třídní přináší mnohé. Hlavně hromadu starostí, chaos a nikdy nekončící záplavu papírů. Hlavně když se jeden váš student po týdnu rozhodně, že raději půjde na gympl, a veškeré papírování a zařizování nechá na vás, protože do školy už ani nešlápne.
Taky musíte několikrát upozorňovat opraváře, že ta tabule, která má být opravená, stále není schopna pohybu nahoru a dolů, a musíte upozorňovat znovu, protože je to vaše třída.
Vybírání peněz ne kapitola sama o sobě, nicméně moje skryté matematické neschopnosti se projevují a už vím, kolik mám komu vracet, aniž bych to počítala na prstech.
Ale tou úplně největší radostí je radost z telefonování. Jak jistě víte, mám z telefonování hodně silnou fóbii, jenomže být třídní znamená, že pořád musíte někam a někomu volat. A nebo někdo volá vám. Třeba se takle v půl deváté rozhodne, že poveze kluka na volejbal, kluk je jouda a ví, že je to sice Meteor někde u Palmovky, ale víc neví, protože je jouda. Tatínek volá vám, ptá se, kde je volejbal, vy samozřejmě víte kulový, protože nejste tělocvikář a jediné, co vás jako třídního zajímá, je seznam jmen, které máte omluvit z výuky. A tak řeknete tatínkovi, že zavoláte tělocvikáři, ten to bude vědět.
Číslo na něj má určitě jeho přítelkyně, vaše kolegyně matikářka, na niž číslo sice nemáte, ale máte číslo na její kolegyni z kabinetu, tudíž je jisté, že má číslo na matikářku. A tak voláte kolegyni, kolegyně neví, jak se taková čísla přeposílají, trvá to, čas letí, pak voláte matikářce, ta se diví, tělocvikář je v hospodě, takže nic nezvedá, ale nakonec to celé dobře dopadne, máte adresu, zavoláte jí tatínkovi, on vám poděkuje a na závěr se vás ještě zeptá, jestli má dát klukovi tepláky nebo to bude na kraťasy.
No prostě job k nezaplacení.
Tags: radosti třídního
Subscribe

 • Boty?

  Tuhle jsem si posteskla, že je těžké sehnat barevné tkaničky do bot. To jsem ještě netušila, jak náročné bude sehnat nové boty. Mám asi bohužel zcela…

 • Let's do it, let's do it...

  let's fall in love Jak začít, aby to neznělo jako bohapusté vychloubání... Inu, jestli jste mě naposledy viděli někdy před pár měsíci a…

 • Plánovaný bazar

  Troufl by si někdo na oblečení mojí velikosti? Tipuju většinou trička nebo šaty velikosti 38-44 (podle stáří a střihu), která už buď nenosím vůbec,…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments