?

Log in

No account? Create an account
 
 
07 November 2014 @ 07:09 pm
Aspirační kruhy  
Porovnávat se nemá. Jednak jsou na světě věci nepoměřitelné, jednak z toho vždycky musí jedna vyjít jako ta horší.
Včera jsem šla navštívit svou choť na den otevřených dveří, abych mimo jiné při té příležitosti podepsala smlouvu na svůj přivýdělek (znáte to, za tři měsíce práce dostanete čtyři tisíce hrubého). K tomu všemu jeden žák od nás zpívá taky ve sboru Gybotu, takže mě pozval na krátký koncert. Než koncert začal, stihla jsem si projít celou budovu a viděla, jak nadšeně tam místní studenti běhají, provázejí, jeden mluví o tom, že chemie je super, druhý táhne návštěvníky do fyzikální učebny, protože fyzika je nejlepší, třetí mám v ruce spícího ježka, protože biologie je the top. Přidejte k tomu krásné tématické učebny, v čele s tou asi nejlepší učebnou dějepisu, kterou jsem kdy viděla (na přírodovědném gymplu). Najednou mi ta moje třída s plátnem a holými zdmi přišla děsně prázdná.
Jo, jasně, neučím na gymplu, nemůžu chtít všechno. Ale kdybych to všechno neviděla a nevěděla, že to jde, asi by mi bylo líp.
 
 
Místo usídlení: pod dekou
Nálada: exhaustedexhausted
Poslouchám: The Simpsons
 
 
 
Zuzka: umbridgecertisko on November 7th, 2014 10:49 pm (UTC)
Tohle bude znít asi chabě, ale... chodila jsem na gympl, kde bylo všechno holé jak koleno nebo padesát let staré, kde zájem o libovolnou nadstavbovou aktivitu zněl tupým "eeeeeh?" a kde všechny oktrojované spolky umíraly. Ale z pohledu žáka jsem ten gympl milovala a budu ho hájit nadosmrti.
Chápu, že ten pocit je asi blbej. A že z pohledu vyučujícího je to jiný. Těžce.
Jenže ty dokážeš spáchat u těch klacků takovej přístup a zjednat si takovej respekt, že já se ti musím bezmezně obdivovat. Fakt. *confidence boost*
Alice Stronghold: Huh?spiritofdream on November 8th, 2014 03:55 pm (UTC)
Tvoje ikonka je vražedná. :D

Hele, ono to asi taky bude znít chabě, ale když my jsme byly na gymplu, lidi ze středních škol ještě zvládli poté dodělat vysokou. A to ne jenom ojedinělé výjimky. Ale asi jsem zbytečně pesimistická a dožraná čtvrtletím. :)
Lucie ~ Dangerousdangerouss on November 8th, 2014 07:04 pm (UTC)
Ale zase máš to plátno. :D
Víš, že ani nevím, kde je učebna dějepisu? Ale máme výbornou ZSV, v prvním patře na konci chodby, kde jsou ty velké černobílé fotky. Ty jsou tam rok a může za ně jedna kolegyně, která se zná s nějakými osobnostmi, které loni přišly na besedu, a tatínek jednoho studenta, který to vytiskl. :)
Ale jinak je to asi o učitelích a o tom, jak ty učebny chtějí zařídit... A učebny tříd si třídy můžou zařídit, jak chtějí, pokud mají koncept.
A vy máte zase nadšené dopraváky, ne? <3