?

Log in

No account? Create an account
 
 
08 November 2014 @ 04:50 pm
Dojetí nad barevnými stránkami  
V rámci rozšiřování obzorů si někteří lidé (*coughsolastcough*) konečně pořídili komiksy, o které se nyní s láskou dělí.
Do pacek jsem dostala dva, které jsou každý svým způsobem silná srdeční záležitost. První je zajímací sbírka krátkých stripů od asi 40 autorů, původně publikovaných pouze online. Název Young Bottoms in Love by měl být dostatečně vysvětlující. Nicméně, některé stripy jsou zoufale špatné, a to obsahem i kresbou, jiné jsou totálně ulítlé, například série na téma člověk/BigFoot (!), zatímco o pár stránek dál jsou věci bolestivě skutečné a přímo ze života. Přiznávám, že některé mě dojaly, například krátké Pick up lineso tom, jak snadno minete někoho, na kom vám opravdu může záležet. Naštěstí většina stripů byla příjemně humorná, takže jsem se nedojímala často.
Druhá věc, tu jsem mimochodem dočetla dneska ráno, takže jsem stále plná dojmů, jsou Young Avangers. Jsem neuvěřitelně mile překvapena tím, co Marvel vytváří. Celý příběh je zajímavý a ve své podstatě velmi silný, když si uvědomím, před co všechno jsou sedmnáctiletí hrdinové postaveni. Navíc komiks obsahuje Kid Lokiho, který je ještě větší hajzlík než originál. Jsem nadšená kresbou i takovou prkotinou, jako je fakt, že každá postava má trochu jiný typ písma v promluvách, který odpovídá jejich charakteru. Ten okamžik, kdy Loki promluví runami, je k sežrání. K tomu všemu obsahuje komiks i kanonický gay pár, jiná postava má zase dvě matky. Vztah Billiho (Wiccan) a Teddyho (Hulkling) je v těch pár obrázcích věnovaných pouze jim strašně pěkně popsaný a Marvel pro tuhle dvojici plánuje hrozně roztomilou budoucnost. Hledala jsem obrázek, který by vystihoval, jak silný vztah mají tihle dva (zatím) sedmnáctiletí kluci. Tenhle se mi líbil ze všech nejvíc. Navíc mě přivedl k docela pěknému množství fanartů. Teddy a Billy mě odzbrojili, dostali mě a já jsem teď děsně nadšená a zamilovaná. A dojatá z každého obrázku, kde se ti dva vezmou za ruce.
Okamžitě mi dejte další díl!
 
 
Místo usídlení: pod dekou
Nálada: lovedloved
Poslouchám: Vraždy v Midsomeru
 
 
 
Brygmi Janebrygmi on November 8th, 2014 07:14 pm (UTC)
Díky za tipy na zajímavé čtení! Komiksy mě hrozně baví a postupně se probírám vším, co mi spadne pod ruku.
(ale nejraději mám stejně Pohádku o zlobivé kryse od Bryana Talbota)
Alice Stronghold: kachničkyspiritofdream on November 9th, 2014 09:34 pm (UTC)
Není zač, já k tomu více méně taky přicházím tak nějak náhodně, co jde kolem, to přečtu. Zatím vede Sandman, ale to je úplně jiný druh. :)
josikajosika on November 9th, 2014 05:42 pm (UTC)
Tak nevím, jestli mě z Marvelu brzo neklepne. Pokud jsem to správně dešifrovala, tak Young Avengers jsou dvě řady. Já četla Sidekicks, který maj úžasnej příběh, ale nějak mám pocit, že tam není Loki. Ale je tam Kate Bishop! Což mi připomíná, že by sis měla přečíst Hawkeye (klidně půjčím, co mám), protože je výbornej a krásně kreslenej.
Alice Stronghold: milujíkspiritofdream on November 9th, 2014 09:39 pm (UTC)
Je pravda, že někde mají přehled, jak to s těma jejich liniema a vesmírama vypadá, ale trochu mi hrabe i z toho. Takže prostě vezmu, co vidím, on si člověk nějaké ty nejasnosti domyslí.
Jinak YA mají docela složitý výskyt. Samotní mají zatím dvě volume, ale na světě je několik speciálů, vyskytují se v dílčích komiksech a tak dále. Teda pokud marvelovský přehled nekecá.
A jinak šup ke mně s Hawkeyem! <3
Alice Stronghold: internetspiritofdream on November 9th, 2014 09:40 pm (UTC)
A nebo jsem se dívala blbě a mají už dvě řady, jak jsi říkala. :)