?

Log in

No account? Create an account
 
 
03 September 2006 @ 04:52 pm
Short story about...about what?  
Asi jsem podlehla vašim neustálým řečem o tom, že nemám přestávat psát. A tak píšu. Píšu, až se ze mě kouří. No, to bych zase kecala. Píšu, když mě to popadne. O výletu do Litoměřic a Ústí nad Labem napíšu jindy a nebo taky nikdy, protože tak nějak vlastně ani nevím, co psát. Bylo to bezva. Víc než to. Ale...(ostatně, talí už něco napsala, takže jestli jste zvědaví, můžete se kouknout sem) A protože teď poslouchám Fixu zase až do zbláznění, zase mám inspiraci na psaní. Tahle bude ještě malinko smutná. (Možná malinko víc.) Navíc je děsně kýčovitá, plná klišé... No, představte si, že jste se náhle ocitli v Zemích Koruny české řekněme někdy kolem patnáctého století a možná to bude pak dávat lepší smysl.Když jen oči zůstanou


Marně se snažila poručit slzám, aby neproudily z jejích očí. Ostatně, slzy jsou prý ženská slabost, že? Nikdy nepochopila proč. Vždycky jí pomáhaly odplavit bolest z těla. Jenže dnes bolest nemohla odejít. A ještě dlouho v ní zůstane. Její milovaná paní již neleží na svém loži. Služebnictvo už chystá černé sukno. Nikdo nemohl pochopit její zármutek. Nikdo nesměl. Nikdo se nikdy nesměl dozvědět, jak pevné pouto bylo mezi ní a vévodkyní. Mohla být její smrt pouhou náhodou? Nebo to byl skutečně boží trest? Zmije na cestě vyplašila vévodkynina koně. Všichni se divili, že jí vůbec ještě dopravili domů živou. Jen silou vůle zůstala její duše na tomto světě. Když se Milena sklonila nad jejím lůžkem, věnovala jí vévodkyně poslední pohled. Celé její tělo dávno zemřelo. Jen oči čekaly, než spatří milovanou bytost. Naposledy. A pak vydechla. Od té doby bloudila Milena jako ve snách. Nebo někde ve světě mezi bdělostí a sněním.

Tags:
 
 
Nálada: impressedimpressed
Poslouchám: Vypsaná fiXa
 
 
 
Lucie ~ Dangerous: Black catdangerouss on September 3rd, 2006 07:04 pm (UTC)
prý slzy jsou prý ženská slabost - vidíš, že? :)

Jů, minulost! ♥
Alice Stronghold: hotspiritofdream on September 3rd, 2006 07:06 pm (UTC)
Šťouro! :)
To mám z toho, že sem dávám něco bez betareadu... :)
Nicméně opravuju... :)
Lucie ~ Dangerousdangerouss on September 3rd, 2006 07:23 pm (UTC)
Bys mohla vědět, že když mám na co upozornit, tak to udělám, ať to stojí, co to stojí. :D (Pojď se pohádat... ;))
No, stačí si to po sobě přečíst, ne? :D
Ale mohla bys být ráda. Třeba... :D
Alice Stronghold: kissspiritofdream on September 3rd, 2006 07:24 pm (UTC)
No já si svoje věci po sobě můžu číst kolikrát chci. Když si myslím, že tam něco je, tak to tam vidím... Ani jsem to v tom textu nemohla najít a to jsem o tom věděla :)

*hádá se* :))))))