Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Třikrát totéž pokaždé jinak aneb Vydra recenzuje

Nic se nevyrovná tomu, když díky dni volna navíc získáte jeden filmový večer navíc. A tak jsme zase oprášily naši queermotéku a zhlédly tři zajímavé kousky.

Jongens
Holandský snímek, který se v českém prostředí vyskytuje pod názvem Kluci, je úžasným důkazem toho, co všechno s filmem udělá kvalitní produkce. Ačkoliv se jedná o snímek, který je původně určený pouze pro distribuce do televizí, má naprosto ukázkovou kameru a neuvěřitelně úchvatné poetické záběry.
Kouzlo záběrům dodává i atraktivní prostředí holandských lesíků, parčíků a vodních ploch. Kapitolou samo pro sebe je pobřeží moře. Všemu dominují barvy, které ovšem málokdy přerostou až do kýče.
Příběh, byť je mnohými kritizován za nevěrohodné klišé, je podobně poetický jako kamera. Patnáctiletý Sieg se, a kamera si dává záležet, aby to bylo poznat, na první pohled zamiluje do svého parťáka ze štafety. A kupodivu, city se velmi rychle ukážou být oplácenými. A ačkoliv se blíží závody, Sieg má víc práce sám se sebou než s běháním.
Můj názor na příběh: krásný, milý a velmi uvěřitelný, protože když je vám patnáct, je jednání, které Sieg páchá, zcela pochopitelné a na místě.
Za mě 85% za kameru a šťastný konec.PlanB
Plan B je příběh, který diváka zavede do podivného argentinského bezčasí. Taky je to pro mě důkaz, že Latinská Amerika má úplně jinak nastavené myšlení, než mají průměrní evropští diváci.
Kamera je příšerná, skoro to vypadá, že je to točené na foťák nebo něco takového, tempo je nesnesitelně pomalé a jelikož se většina filmu odehrává beze slov, máte chuť to vypnout.
Přesto se to vypnout nedá, protože celá tahle děsivá věc má v sobě to něco, co vás nutí se dívat dál. Protože slyšte ten úžasný plotline: Bruno dostane kopačky od Laury a přijde mu jako báječný nápad odlákat ji od jejího nového přítele tím, že ho sám svede. Situace, kdy se tihle dva "očividní heteráci" snaží vyrovnat s naprosto očividnou vzájemnou náklonností, jsou neuvěřitelně komické.
A k tomu všemu je v Argentině očividně pořád příšerné vedro.
Celkové hodnocení 65% hlavně za pěkné herce a celkem uvěřitelné výkony.Make the Yuletide Gay
Úžasná oddechovka nejenom na svátky. Film, který si neklade žádné vysoké ambice, přesto je skvěle naplňuje ba i překonává. Film disponuje se zcela jednoduchou zápletkou. Hlavní hrdina je sice na škole naprosto známý svojí orientací, ale doma o tom nikdo neví. A teď hádejte, co se stane, když ho doma během svátků naprosto nečekaně navštíví jeho přítel.
Co vše je na tom filmu skvělé? Herecké výkony jsou živé a uvěřitelné, dialogy jsou svižné, postavy báječně švihlé a ještě dlouho nedostanete z hlavy smích maminky hlavního hrdiny. Byť je závěr nádherně klišé, nebudeme si nic namlouvat, přesně tahle bychom si to přáli všichni.
Budete se u toho bavit víceméně od začátku do konce, takže filmu uděluji 85%.
Tags: filmy
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments