?

Log in

No account? Create an account
 
 
06 September 2006 @ 06:49 pm
Prsten  
Dneska to bude opět povídkové. Ještě na starém blogu jsem se občas pokoušela o tvůrčí psaní. Když jsem blog smazala, zmizely tyto pokusy nenávratně v kyberprostoru. Ale můj kompík nezklamal, nějaké jsem si uložila. Jsou dosti zvláštní, byly psány v hodně specifickém rozpoložení mysli těsně před a po Vánocích (takže, Dangie, nevím, jestli je znáš nebo ne :D). Tato byla inspirovaná studiem historické literatury, královnou Kunhutou a Závišem z Falkenštejna. Jenže, napadlo mou potřeštěnou hlavu, co kdyby to s láskou nějaké královny bylo úplně jinak?


Královnin prsten


Plameny se odráží v jejích lesknoucích se očích. V ruce na jejím klíně spočívá rozpečetěný dopis. Ale více než na list myslí na osobu, která jej psala. Šeptá: „Co budu živá, chci vše s tebou sdílet. Neboť teprve díky tobě poznala jsem lásku a štěstí, u tebe jsem poznala svůj život. Vždyť co jsem doposud věděla o životě? Jako sirotek přišla jsem do manželství, rytíř nejušlechtilejší uvedl mě ve čtrnácti letech do svého lože. Co jsem věděla o lásce? Nikdy jsem nechápala jeho polibky, tobě rozumím, i když mne nelíbáš. Nikdy jsem nerozuměla jeho slovům, tvoje jsem, i když mlčíš. Pro něho jsem byla pouhopouhou manželkou, loutkou, pro tebe jsem víc. Pro tebe jsem celý svět. Ty jsi můj šarlat, moje koruna.“ Vzdychne. Hledí na své ruce, které dnes byly hlazeny. A prsten, prostý zlatý kroužek se blýská na jejím štíhlém prstu. Mnoho měla prstenů. Nepočítaně. Od nehtů po dlaně jimi mívala prsty ozdobeny, každý den jiný blyštivý kámen krášlil její prsty. Ale nepamatuje si žádného. Těžké a olověné, jako srdce toho, kdo jí je dával. Tento je jiný. Jako jediný říká „já miluji.“ Přejde několik hodin, královna již dávno hodila list hladovým plamenům. Je srpen. Žhavé srpnové dusno, není možno vydechnout, stahuje hrdlo. Královna se však usmívá. Tam tiše v koutku zaslechla … šustění saténových šatů…P.S. dangerouss, uděláš mi zase kritickou kontrolu textu, pls? :)
Tags:
 
 
Nálada: crazycrazy
Poslouchám: TV from livingroom
 
 
 
(Anonymous) on September 6th, 2006 05:11 pm (UTC)
Ada
Prvnííí,prvnííí...Ups. Nebudu infantilní, když mám komentovat, že...:)
Četla jsme Tvá slovíčka a celou dobu mi v hlavě bušila jediná věta:
PROČ TA HOLKA ZATRACENĚ NEPÍŠE VÍC A ČASTĚJI??? JE DOBRÁÁÁ!!!
Ok, to jsou technicky vzato dvě věty, ale...Zkrátka: Líbilo. Opravdu.
Lucie ~ Dangerousdangerouss on September 6th, 2006 05:13 pm (UTC)
Re: Ada
O minutu jsi mě předběhlá! :ppp
Alice Stronghold: Johnnyspiritofdream on September 6th, 2006 05:16 pm (UTC)
Re:
Buď infantilní, prosím :))) Nebudu se pak cítit divně za svoje hlasové projevy :D:D:D
Lucie ~ Dangerous: Black catdangerouss on September 6th, 2006 05:12 pm (UTC)
To bych taky musela něco najít... Nevidím. :) Tohle znám! Psáno těsně před a po Vánocích? Tak to jsi mi to musela až poslat e-mailem. Nebo mi dát zpětný link. Nebo to uveřejnit později. Každopádně jsem to už četla a okolo Vánoc jsem o tvé existenci neměla ani ponětí. :) Tedy aspoň vědomě.

Ty sis vymazala i to, cos neměla uloženo? Neuložila sis toho hodně nebo jen mališko? Je to škoda. :(
Alice Stronghold: Johnnyspiritofdream on September 6th, 2006 05:18 pm (UTC)
No jo, vidíš, já zapomněla, že jsem ti to posílala mejlem... Hodila jsem to na blog vlastně až po tom, cos to přečetla *je zapomnětlivá* :)

No, uložila jsem si je to, co se mi líbilo... Ale je toho opravdu mališko.
Lucie ~ Dangerous: Oh Prague my lovedangerouss on September 6th, 2006 05:15 pm (UTC)
A abych ještě víc spamovala:
Tato byla inspirovaná studiem historické literatury, královnou Kunhutou a Závišem z Falkenštejna.
Už jsem ti to říkala, zaujalo mě to už u upír/vlkodlak povídky: to, jak do svých povídek zakomponováváš historii, je naprosto úžasný. *rozplývá se*
Alice Stronghold: kissspiritofdream on September 6th, 2006 05:19 pm (UTC)
Cpu ji všude, je to moje vášeň :D
Lucie ~ Dangerousdangerouss on September 6th, 2006 05:24 pm (UTC)
Fakt? :D :D :D
*sklátila se pod stůl*