?

Log in

No account? Create an account
 
 
29 September 2015 @ 03:27 pm
Džemování  
Dnes jsem učinila food objev. Někdy od března, od té zlé ošklivé zlé diety, se víceméně intenzivně zajímám o to, co jím. Ne že bych si nedopřála, ale nevím, proč bych třeba místo masa měla mít podíl masa jenom 60 %, když můžu mít 98 %. Před nedávnem jsme s talí četly dost hnusně zajímavý článek o glukózovo-fruktózovém sirupu, který se nyní využívá jako umělé sladidlo do úplně všeho, co je sladké. Je laciný, snadno se vyrábí a je sladší než cukr. Tak v čem je problém? V těle se velmi rychle přeměňuje na tuky, dlouho se spaluje a ukládá se. Takže pokud máte pocit, že po sladkém se tloustne, je to pravda.
No a od jisté chvíle se tomu sirupu snažím vyhnout, moc to nejde, protože je opravdu skoro ve všem.
Dneska jsem se snažila koupit džem. V sérii různých výrobků od obyč až po extra je sirup hlavní složka, ještě před ovocem a cukrem. A pak náhle spatřilo oko mé objev. Super nabídka, džem méně sladký. Jeho složení - ovoce, želírovací látka, cukr. Toť vše. Méně sladký znamená žádný sirup. Takže tak, jak by měl džem chutnat.
Tak si říkám, že je to vlastně dost špatnej vtip.
 
 
Místo usídlení: gauč
Nálada: thoughtfulthoughtful
Poslouchám: The Simpsons
 
 
 
jessa_madrinjessa_madrin on September 29th, 2015 01:35 pm (UTC)
Kdybys specifikovala chuť, možná by se u nás ve spíži našel. Stoprtocentně bez glukózo-fruktózového sirupu. Prakticky bio. :)

P.S. Ano, glukofru...atd je hnus a fuj a zakázala bych ho. ble.

Edited at 2015-09-29 01:36 pm (UTC)
Alice Stronghold: polka-dot berriesspiritofdream on September 29th, 2015 01:49 pm (UTC)
Mmmm, domácí marmoška. Máte-li přebytky, beru!
jessa_madrinjessa_madrin on September 29th, 2015 01:56 pm (UTC)
Tak ono jde o to, jakou chuť chceš. Protože u něčeho přebytky máme a něčeho máme strašlivý nedostatek.
Alice Stronghold: polka-dot berriesspiritofdream on September 29th, 2015 01:58 pm (UTC)
Přebytky čeho máte? Dangie sežere cokoliv. :D
jessa_madrinjessa_madrin on September 29th, 2015 07:36 pm (UTC)
Tak našly by se meruňky, rybíz a mirabelky.
Alice Strongholdspiritofdream on September 29th, 2015 08:23 pm (UTC)
Pokud máte a dáte, jíme všechno. :-)
Saphira: Flying Saucersensearth on September 29th, 2015 02:41 pm (UTC)
A ještě větší hnus je stévie. Nevím, jestli se po tom přibírá, ale je to tak odporný a dávají to do všeho, co jsem mívala ráda a teď už nemám, protože mi to prostě nechutná. Zlatej starej dobrej (zlej) cukr :D
Jinak... možná bych někde mohla vyštrachat od Pelekovy maminky domácí poctivou marmeládu, my toho oba sníme tak na dvoje palačinky za rok :D
Zuzka: Donnacertisko on September 29th, 2015 04:05 pm (UTC)
Jo, a zjistilo se, že některý alergici na pyl a jiné rostlinné materiály, mohou ze stévií slazenejch "dobrot" dostat pořádnou reakci až anafylaktickej šok. Takže toliko ke zdravým zázračným novinkám...
Alice Strongholdspiritofdream on September 29th, 2015 08:26 pm (UTC)
Pokud vím, tak stévie je myšlená jako náhradní sladidlo. Dangiin tatínek ji musí kvůli cukrovce. Ale cpát to do všeho je zcela irelevantní.
Zuzka: Donnacertisko on September 29th, 2015 04:07 pm (UTC)
Měla bys ten článek někde?
Hned jsem se v krámě koukla, co jo a co ne. Takže - obyčejná čokoláda je v pohodě, to mě potěšilo. Banánky už ne. Plněné čokolády sirup nemaj (aspoň co jsem prověřila), zato maj palmovej olej a na ten mám zase pifku já. Ach jo. To aby si člověk zase zapamatoval další seznam ne-tak-úplně-okay věcí...
Zuzka: Donnacertisko on September 29th, 2015 04:19 pm (UTC)
jo a... říkalas tuhle něco o receptu na domácí nutelu?
Alice Strongholdspiritofdream on September 29th, 2015 08:26 pm (UTC)
Jo, palmáč. Další ňamka.
Alice Strongholdspiritofdream on September 29th, 2015 08:39 pm (UTC)
Já mám takový dojem, že to byl D-test.
Zuzka: Donnacertisko on September 29th, 2015 08:40 pm (UTC)
D-test nám chodí do práce, tož to já ho prohrabu.
Lucie ~ Dangerousdangerouss on September 29th, 2015 09:12 pm (UTC)
Jo, vy máte ty d-testí přebytky! To je fajn. :)
Lucie ~ Dangerousdangerouss on September 29th, 2015 09:14 pm (UTC)
Palmový olej je taky zlo. A kdyby to bylo jen zlo pro nás jako pro tělo, ale jestli je pravda to, že se kvůli tomu oleji kácí ještě víc než předtím... :/
Zuzka: Donnacertisko on September 30th, 2015 08:44 am (UTC)
A kdyby jenom kácení. Plantáže jsou samozřejmě monokultury, který jednak potřebují prostor a druhak tímto mění/likvidují nejen ekosystém, ale i původní složení půdy apod. Největší průšvih je ovšem to, že ty plantáže se strašně líbí domovským orangutanům, chodějí mlsat mladé listy a plody. Takže je z nich škodná. Viděla jsem dokument. Orangutani po desítkách vybíjení utlučením dřevěnou tyčí fakt nejsou to, co bych si ráda představovala za sladkou mňamkou.
Lucie ~ Dangerousdangerouss on September 30th, 2015 09:05 pm (UTC)
O těch orangutanech jsem nevěděla. :-o
lunkvil: zla betalunkvil on September 29th, 2015 08:01 pm (UTC)
Ach, k tomuhle tématu bych měla opravdu hodně co psát.
Jednak mám teda zkušenost, že snad ze všeho ovoce je levnější si marmeládu udělat sama, než ji kupovat, a navíc víš, co tam bude. Pokud mi dodáte ovoce a sklenice, ráda vám uvařím. Vážně! Moc mě to baví a uklidňuje. (Nejednou se mi stalo, že jsem se vrátila domů vytočená a pro uklidnění jsem začala zavařovat.)
Seznam sladkostí, ve kterých není ani sirup ani palmový olej, je tak krátký, že si ho člověk stihne zapamatovat: piškoty, máslové věnečky z Lidlu, oplatky Kolonáda s tabulkou hořké čokolády (ostatní druhy pokud vím ne).
Pokud se nepletu, tak vtip je v tom, že v čokoládě musí být cukra a kakaové máslo, žádný sirup nebo jiný tuk, jinak se to nesmí jmenovat čokoláda (ale třeba pochoutka). Samozřejmě s výjimkou náplní, tam může být prakticky cokoliv.
Ovšem ošklivý trik je ten, co jsem si všimla právě v Lidlu: začnou prodávat sušenky, které mají dobré složení, a když si na ně člověk zvykne, z ničeho nic lup, a je tam zas nějakej sajrajt.
Alice Strongholdspiritofdream on September 29th, 2015 08:28 pm (UTC)
V zásadě teď chodím, čtu obaly, zahodím do regálu a doufám, že mi žena něco upeče.
Lucie ~ Dangerousdangerouss on September 29th, 2015 09:08 pm (UTC)
Dobře, upeče! Klidně i tu marmeládu udělám - kdybys dnes nedonesla, už bych malém začala. :) A uděláme si tu domácí Nutellu. A vůbec, čerstvý ovoce mi poslední dobou stejně chutná víc. :)
ebzenkaebzenka on September 29th, 2015 09:32 pm (UTC)
Holky, vařte marmelády a povidla, stojí to za to!

Moje jediná nesnáz je, že méně sladký džem se musí nějak konzervovat, jinak se víc kazí. Buď se sterilizuje, což napříkad jahodové marmeládě bere barvu a vůni, nebo tam musíte přidat nějakou chemii - aspoň kyselinu citronovou, nebo použijete jinou metodu, které skoro vždycky ovlivňujou chuť, a ta je pro mě až to první.

Jinak správný povidla jsou hotový, když se za vařečkou dělá cestička! Platí to pro jablka, švestky i všechny druhy sliv, co jich svět nosí.
Lucie ~ Dangerousdangerouss on September 30th, 2015 05:50 pm (UTC)
Cukr je v pořádku, docela, ale ten glukózovo-fruktózový sirup právě ne... :( Ale jestli budu mít z čeho, někdy to zkusím!
Amy Williamsliszkalupeni on September 30th, 2015 06:49 pm (UTC)
1) O palmovém oleji vím (nekupuju), o glukózo-fruktózovém sirupu ne, děkuji Lunkvil za tipy, jdu si dát ty oplatky. Možná proto mám taky o 4 kila nahoře :P
2) S tou stévií jste mě naštvaly, já fakt myslela, že je zdravější :(
3) Ad marmelády - já bych si s dovolením také vzal, aneb do pečení super, na chleba se taky hodí a my máme omezené zdroje. A kupovat to nechci.
Alice Strongholdspiritofdream on September 30th, 2015 08:20 pm (UTC)
Tak ona ve své podstatě zdravější je, hlavně když by si ji člověk doma pěstoval. Ale neměla by se kvůli chuti cpát do všeho jen proto, že je levnější.
Lucie ~ Dangerous: Autumn catdangerouss on September 30th, 2015 08:28 pm (UTC)
Ona je stévie zdravá, hlavně třeba jestli si pěstuješ doma a sladíš tou rostlinkou přímo. Taťka má z ní nějaké kapičky. Takže se dá asi vyrobit a prodávat v různých provedeních (nezkoumala jsem, takže nemůžu říct) a některé z nich se můžou chemií nebo nešetrností zpracování blížit nezdravé variantě.

Tohle jsem zkopírovala odjinud z internetu:

Co dokáže zázračná „cukrová tráva“?
Nekalorické sladidlo do čajů i pokrmů
Stévie zvyšuje produkci inzulinu a tím napomáhá ke snížení projevů cukrovky (diabetes mellitus II.)
Snižuje projevy pálení žáhy
Zlepšuje trávení
Ústní voda k výplachům nebo žvýkání lístků – omezuje zápach z úst, pomáhá v prevenci kazivosti zubů i parodontózy, jelikož má antibakteriální a protivirový účinek
Pár kapek koncentrátu na vatičce k potírání poštípaných míst či hojících se ran, akné či ekzémů má uklidňující a hojivý účinek
Snižuje únavu a únavový syndrom
Snižuje touhu po tabáku a alkoholických nápojích


Viz celý článek zde.