?

Log in

No account? Create an account
 
 
29 September 2015 @ 03:27 pm
Džemování  
Dnes jsem učinila food objev. Někdy od března, od té zlé ošklivé zlé diety, se víceméně intenzivně zajímám o to, co jím. Ne že bych si nedopřála, ale nevím, proč bych třeba místo masa měla mít podíl masa jenom 60 %, když můžu mít 98 %. Před nedávnem jsme s talí četly dost hnusně zajímavý článek o glukózovo-fruktózovém sirupu, který se nyní využívá jako umělé sladidlo do úplně všeho, co je sladké. Je laciný, snadno se vyrábí a je sladší než cukr. Tak v čem je problém? V těle se velmi rychle přeměňuje na tuky, dlouho se spaluje a ukládá se. Takže pokud máte pocit, že po sladkém se tloustne, je to pravda.
No a od jisté chvíle se tomu sirupu snažím vyhnout, moc to nejde, protože je opravdu skoro ve všem.
Dneska jsem se snažila koupit džem. V sérii různých výrobků od obyč až po extra je sirup hlavní složka, ještě před ovocem a cukrem. A pak náhle spatřilo oko mé objev. Super nabídka, džem méně sladký. Jeho složení - ovoce, želírovací látka, cukr. Toť vše. Méně sladký znamená žádný sirup. Takže tak, jak by měl džem chutnat.
Tak si říkám, že je to vlastně dost špatnej vtip.
 
 
Místo usídlení: gauč
Nálada: thoughtfulthoughtful
Poslouchám: The Simpsons
 
 
 
ebzenkaebzenka on September 29th, 2015 09:32 pm (UTC)
Holky, vařte marmelády a povidla, stojí to za to!

Moje jediná nesnáz je, že méně sladký džem se musí nějak konzervovat, jinak se víc kazí. Buď se sterilizuje, což napříkad jahodové marmeládě bere barvu a vůni, nebo tam musíte přidat nějakou chemii - aspoň kyselinu citronovou, nebo použijete jinou metodu, které skoro vždycky ovlivňujou chuť, a ta je pro mě až to první.

Jinak správný povidla jsou hotový, když se za vařečkou dělá cestička! Platí to pro jablka, švestky i všechny druhy sliv, co jich svět nosí.
Lucie ~ Dangerousdangerouss on September 30th, 2015 05:50 pm (UTC)
Cukr je v pořádku, docela, ale ten glukózovo-fruktózový sirup právě ne... :( Ale jestli budu mít z čeho, někdy to zkusím!