?

Log in

No account? Create an account
 
 
29 September 2015 @ 03:27 pm
Džemování  
Dnes jsem učinila food objev. Někdy od března, od té zlé ošklivé zlé diety, se víceméně intenzivně zajímám o to, co jím. Ne že bych si nedopřála, ale nevím, proč bych třeba místo masa měla mít podíl masa jenom 60 %, když můžu mít 98 %. Před nedávnem jsme s talí četly dost hnusně zajímavý článek o glukózovo-fruktózovém sirupu, který se nyní využívá jako umělé sladidlo do úplně všeho, co je sladké. Je laciný, snadno se vyrábí a je sladší než cukr. Tak v čem je problém? V těle se velmi rychle přeměňuje na tuky, dlouho se spaluje a ukládá se. Takže pokud máte pocit, že po sladkém se tloustne, je to pravda.
No a od jisté chvíle se tomu sirupu snažím vyhnout, moc to nejde, protože je opravdu skoro ve všem.
Dneska jsem se snažila koupit džem. V sérii různých výrobků od obyč až po extra je sirup hlavní složka, ještě před ovocem a cukrem. A pak náhle spatřilo oko mé objev. Super nabídka, džem méně sladký. Jeho složení - ovoce, želírovací látka, cukr. Toť vše. Méně sladký znamená žádný sirup. Takže tak, jak by měl džem chutnat.
Tak si říkám, že je to vlastně dost špatnej vtip.
 
 
Místo usídlení: gauč
Nálada: thoughtfulthoughtful
Poslouchám: The Simpsons
 
 
 
Zuzka: Donnacertisko on September 30th, 2015 08:44 am (UTC)
A kdyby jenom kácení. Plantáže jsou samozřejmě monokultury, který jednak potřebují prostor a druhak tímto mění/likvidují nejen ekosystém, ale i původní složení půdy apod. Největší průšvih je ovšem to, že ty plantáže se strašně líbí domovským orangutanům, chodějí mlsat mladé listy a plody. Takže je z nich škodná. Viděla jsem dokument. Orangutani po desítkách vybíjení utlučením dřevěnou tyčí fakt nejsou to, co bych si ráda představovala za sladkou mňamkou.
Lucie ~ Dangerousdangerouss on September 30th, 2015 09:05 pm (UTC)
O těch orangutanech jsem nevěděla. :-o