?

Log in

No account? Create an account
 
 
29 September 2015 @ 03:27 pm
Džemování  
Dnes jsem učinila food objev. Někdy od března, od té zlé ošklivé zlé diety, se víceméně intenzivně zajímám o to, co jím. Ne že bych si nedopřála, ale nevím, proč bych třeba místo masa měla mít podíl masa jenom 60 %, když můžu mít 98 %. Před nedávnem jsme s talí četly dost hnusně zajímavý článek o glukózovo-fruktózovém sirupu, který se nyní využívá jako umělé sladidlo do úplně všeho, co je sladké. Je laciný, snadno se vyrábí a je sladší než cukr. Tak v čem je problém? V těle se velmi rychle přeměňuje na tuky, dlouho se spaluje a ukládá se. Takže pokud máte pocit, že po sladkém se tloustne, je to pravda.
No a od jisté chvíle se tomu sirupu snažím vyhnout, moc to nejde, protože je opravdu skoro ve všem.
Dneska jsem se snažila koupit džem. V sérii různých výrobků od obyč až po extra je sirup hlavní složka, ještě před ovocem a cukrem. A pak náhle spatřilo oko mé objev. Super nabídka, džem méně sladký. Jeho složení - ovoce, želírovací látka, cukr. Toť vše. Méně sladký znamená žádný sirup. Takže tak, jak by měl džem chutnat.
Tak si říkám, že je to vlastně dost špatnej vtip.
 
 
Místo usídlení: gauč
Nálada: thoughtfulthoughtful
Poslouchám: The Simpsons
 
 
 
Amy Williamsliszkalupeni on September 30th, 2015 06:49 pm (UTC)
1) O palmovém oleji vím (nekupuju), o glukózo-fruktózovém sirupu ne, děkuji Lunkvil za tipy, jdu si dát ty oplatky. Možná proto mám taky o 4 kila nahoře :P
2) S tou stévií jste mě naštvaly, já fakt myslela, že je zdravější :(
3) Ad marmelády - já bych si s dovolením také vzal, aneb do pečení super, na chleba se taky hodí a my máme omezené zdroje. A kupovat to nechci.
Alice Strongholdspiritofdream on September 30th, 2015 08:20 pm (UTC)
Tak ona ve své podstatě zdravější je, hlavně když by si ji člověk doma pěstoval. Ale neměla by se kvůli chuti cpát do všeho jen proto, že je levnější.
Lucie ~ Dangerous: Autumn catdangerouss on September 30th, 2015 08:28 pm (UTC)
Ona je stévie zdravá, hlavně třeba jestli si pěstuješ doma a sladíš tou rostlinkou přímo. Taťka má z ní nějaké kapičky. Takže se dá asi vyrobit a prodávat v různých provedeních (nezkoumala jsem, takže nemůžu říct) a některé z nich se můžou chemií nebo nešetrností zpracování blížit nezdravé variantě.

Tohle jsem zkopírovala odjinud z internetu:

Co dokáže zázračná „cukrová tráva“?
Nekalorické sladidlo do čajů i pokrmů
Stévie zvyšuje produkci inzulinu a tím napomáhá ke snížení projevů cukrovky (diabetes mellitus II.)
Snižuje projevy pálení žáhy
Zlepšuje trávení
Ústní voda k výplachům nebo žvýkání lístků – omezuje zápach z úst, pomáhá v prevenci kazivosti zubů i parodontózy, jelikož má antibakteriální a protivirový účinek
Pár kapek koncentrátu na vatičce k potírání poštípaných míst či hojících se ran, akné či ekzémů má uklidňující a hojivý účinek
Snižuje únavu a únavový syndrom
Snižuje touhu po tabáku a alkoholických nápojích


Viz celý článek zde.