Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Science fiction double feature

Od soboty mám mírně vypatláno. A ano, může za to Útok krabích monster, z něhož mi v hlavě zůstalo pár zmatených útržků - krabi jsou záporně nabití a k jejich zabití je potřeba pozitivní náboj, jejich atomová struktura nedrží pohromadě, proto jimi zbraně procházejí jako nůž máslem, a kameraman se odráží ve skle při podvodních záběrech. Jako jo, bylo to blbý a jediná žena ve filmu musí samo sebou pobíhat po place v krajkovém župánku. Jenomže... následovalo něco ještě děsivějšího. The Beast from Yucca Flats (pro diváky simultánně přetlumočeno jako Příšera z Vysočiny), která kromě absentujícího děje nabídla sérii naprosto absurdních záběrů a ještě děsivější komentář vypravěče. Dramaticky: "Náhorní plošina. 45 stupňů ve stínu. Nikde žádný stín." Nebo: "Dva muži zákona v soukolí pokroku." Ostatně, soukolí pokroku bylo skoro v každé třetí větě. Z tohohle filmu měla vypatláno už i tlumočnice, která divákům zpestřovala zážitek překladem nářků Příšery.
Děsí mě fakt, že v roce 57 a 61 byly tyto filmy špičkovými horory a lidé se jich doopravdy báli. A s ohledem na to, že oba se točí okolo výbuchu jaderné bomby a zamoření radiací, ta panika studené války musela teda být.

A potom... potom už začala Rocky Horror Picture Show. Vlastně to nechám bez komentáře, kromě toho, že miluju Time Warp. Kdybych ho tancovala denně i s tím stepovacím číslem, mám do jara o deset kilo míň (mmmm, sounds like a plan).

Závěrem - povedený Festival otrlého diváka.
Tags: filmy
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments