?

Log in

No account? Create an account
 
 
26 November 2015 @ 10:57 pm
Life Support  
Dnes jsem, konečně jako poslední za naší mikrorodiny, absolvovala interaktivní školení v první pomoci.
Je to neuvěřitelně skvělé a mám dojem, že jsem snad stihla jeden z posledních termínů. Sedm hodin teorie a praxe uteklo jako nic a v závěru dne jsem dostala úkol jako prověrku: malé dítě se v Mekdonaldu zadusilo hračkou z Hepimílu a nedýchá. Podařilo se mi vyčistit mu dýchací cesty, nastartovat mu srdce i zabránit mu, aby se udusilo ve vlastních zvratcích. Inu, dostala jsem pochvalu a brzy snad i diplom.
V zásadě jsem se nedozvěděla extra nic nového, ale teprve tenhle kurz mi všechny věci uvedl do jediného a velmi jednoduchého systému a taky mi pomohl si něco opravdu osahat. Třeba, jak moc je třeba utahovat obvaz, když se škrtí rána, nebo že zlomené žebro je oproti zachráněnému životu vlastně úplná prkotina (no... jo, když jsem dávala masáž srdce figuríně, opřela jsem se do toho tolik, že jí "prasklo žebro").
Doufám, že se nedostanu do situace, kdy tyhle věci využiju doopravdy. Ale když už budu muset, vím, že je udělám dobře.
Uf.
Tags: ,
 
 
Poslouchám: Silence!
 
 
 
Amy Williamsliszkalupeni on November 28th, 2015 04:13 pm (UTC)
Slyšela jsem, že je prý úplně normální, že se občas při dávání umělého dýchání povede oživovateli zlomit tomu člověku žebro, a že to je vlastně i takový náznak toho, že to člověk dělal dobře, protože použil správný tlak. Ale vysvětlete to pak tomu chudákovi :D
Alice Stronghold: improvespiritofdream on November 28th, 2015 08:43 pm (UTC)
Tak při dýchání by se teda nic lámat nemělo, ale při srdeční masáži je to prý celkem časté. Ale jak říkal záchranář - jedno blbý žebro jako cena za život? To je vlastně prkotina. :-)