?

Log in

No account? Create an account
 
 
15 January 2016 @ 05:21 pm
Je třeba být dada  
Občas propadám čirému zoufalství, chci nechat svojí práce a utéct do hor. A pak z toho vytvořím umění.
Slyšte tedy básně tklivé, téměř autentické, z prací studentských, ročníku čtvrtého (na střední)! Kdo mi k nim pořídí prvotřídní rozbor, má u mě něco malého dobrého, co uznám za vhodné.

Les temný les
V lese temné lese
nacházejí se divocí srni
u krmelce ve svitu měsíce.
Oranžového. Srni.


Větná
Aby.
Který.
Že.
Ideální konce vět, ne?


Úchylná báseň
K večeru se traktory
uchylují do JZD,
zatímco lidé se
uchylují do jiných budov.


Charakterní
Je to dobrý charakter
očí modrých vlasů světlých
fotbalista amatér.
Teď už je profík.
Tags: ,
 
 
Místo usídlení: pod dekou
Nálada: tiredtired
Poslouchám: Mythbusters
 
 
 
Ianto Jones: Demenceiantouch on January 17th, 2016 08:03 pm (UTC)
Ta úchylná je boží! :)
Alice Stronghold: writingspiritofdream on January 19th, 2016 03:50 pm (UTC)
A v originále se snad ještě slunce uchylovalo za obzor nebo za hory, ale nestačila jsem ji okopírovat a už jsem to tomu klukovi vrátila. :D
ebzenkaebzenka on January 18th, 2016 11:01 pm (UTC)
To je dobrý! To je fakt dobrý! Dnešní čtvrťáci pro mě zdaleka nejsou ztracená generace. Hlavně když mají kvalitní vedení, které to z nich prostě dostane.

Mně se nejvíc líbí Les temná Les, protože zachycuje něco (přírodní romantické výjevy všeho druhu), co už jsem taky kdysi potkala a okouzlilo mě, a zároveň je to trochu lingvistická legrace a trochu existenciálně smutný. Což je tak asi největší a nejodvážnější rozbor, který ode mě, apoetické praktičky, můžeš čekat.

Větná je pro mě salónní a trochu (schválně) snobská slovní a slovesná hříčka, ale je skvělá tou špetkou ironie, která to celé rovnou podkopává. Kdyby ještě k tomu ta tři slova nesla speciální a společný význam (který tam úplně nenacházím), tak by to bylo haiku jako malované. Ale to už bych chtěla moc. :-)

Traktory jsou pro mě velmi slávkovsko-janouškovské, což je poezie mého dospívání ("na jezírku z vyjetýho voleje mezi pivními kelímkama"). Ten několikanásobný význam tam ale ještě přidává kus Žáčka. Mnohovrstevné dílo. :-)

Hokejistickou přiznám se moc nechápu, ale připadá mi, že ty hodnoty v tom jsou, jen je neumím vyslovit.
Alice Stronghold: different realityspiritofdream on January 19th, 2016 03:51 pm (UTC)
Asi proto, že je to fotbalista. :D
Tesspaserak on January 19th, 2016 09:17 pm (UTC)
1) básník se obává o nedostatečné viditelnosti srn (a jejich partnerů/partnerek) obzvláště v podmínkách éééé.. snížené viditelnosti. Nejsa schopen přinutit divou zvěř by se řídila předpisy EU o reflexních prvcích, uklidňuje se představou výrazně barevného krmelce.
2) básník touží po křídlech imaginace jež dodá svým čtenářů, - oprostí je od teroru, daného pevným a definitivním koncem, jenž.
3) básník (vyznávající Freuda) vidi nepřístojnosti všude - mezi živými i neživými tvory a akcentuje jejich právo na vhodné úchyliště
4) básník vyzvedává dávné rčení ve zdravém tělě zdravý duch a neguje moderní názor na vrcholový sport - i profesionální sportovec (vlastnící oči a vlasy) může mít též karakter a jeho přestup od amatérského sportu tento nemusí zničit.
Alice Strongholdspiritofdream on January 19th, 2016 10:07 pm (UTC)
Ty jsou tak parádní, že zítra máš jeden propercuppa na mě!
Lucie ~ Dangerous: I writedangerouss on January 23rd, 2016 02:14 pm (UTC)
Mně se to líbí! Pošli na na Špatné básně. :)