Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

Peter Murphy: Sezóna v pekle

Prvotina oceněná literární cenou, bizardní hrdinové, vyhrocené irské katolictví a obrovský snový havran; to vše dělá z knihy Sezóna v pekle naprosto nečekaně kvalitní zážitek. Vzala jsem ji v knihovně do ruky víceméně náhodou, chtěla jsem úplně jinou knihu, která byla vypůjčená, zaujala mě anotace a hle, nejsem zklamaná.
První dvě třetiny knihy jsem přečetla za pár hodin, zbytek mi trochu trval, jelikož jsem dostala další knihu a mám ošklivý zvyk číst minimálně tři čtyři kusy najednou. Ale i tak se to čte skoro samo.
Pokud si nelibujete v psychadelických výjevech typu Betonová zahrada Iana McEwana, asi to není kniha pro vás. Pokud ano, rozhodně nebudete litovat."Víte, kde skončí všichni zlobiví kluci a holky, bez rozdílu?"
"V Anglii?"
"Ne, ale jsi blízko. Popadnou je, hodí je do policejního auta a to je odveze přímo do pekla, kde je ďábel napíchne na vidle a opeče si je nad žhavými uhlíky a sežere zaživa. To, co z něj vyjde druhým koncem, spláchne do výlevky a odtamtud to odteče do jezera věčného ohně.
Jediný způsob, jak tomu zabránit, je chodit každou neděli do kostela ke zpovědi. To znamená, že se omluvíte Bohu za to, co zlého jste provedli."
Tags: knihy
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments