?

Log in

No account? Create an account
 
 
22 May 2016 @ 05:19 pm
Peter Murphy: Sezóna v pekle  
Prvotina oceněná literární cenou, bizardní hrdinové, vyhrocené irské katolictví a obrovský snový havran; to vše dělá z knihy Sezóna v pekle naprosto nečekaně kvalitní zážitek. Vzala jsem ji v knihovně do ruky víceméně náhodou, chtěla jsem úplně jinou knihu, která byla vypůjčená, zaujala mě anotace a hle, nejsem zklamaná.
První dvě třetiny knihy jsem přečetla za pár hodin, zbytek mi trochu trval, jelikož jsem dostala další knihu a mám ošklivý zvyk číst minimálně tři čtyři kusy najednou. Ale i tak se to čte skoro samo.
Pokud si nelibujete v psychadelických výjevech typu Betonová zahrada Iana McEwana, asi to není kniha pro vás. Pokud ano, rozhodně nebudete litovat."Víte, kde skončí všichni zlobiví kluci a holky, bez rozdílu?"
"V Anglii?"
"Ne, ale jsi blízko. Popadnou je, hodí je do policejního auta a to je odveze přímo do pekla, kde je ďábel napíchne na vidle a opeče si je nad žhavými uhlíky a sežere zaživa. To, co z něj vyjde druhým koncem, spláchne do výlevky a odtamtud to odteče do jezera věčného ohně.
Jediný způsob, jak tomu zabránit, je chodit každou neděli do kostela ke zpovědi. To znamená, že se omluvíte Bohu za to, co zlého jste provedli."
Tags:
 
 
Místo usídlení: Staré Ďáblice
Nálada: thoughtfulthoughtful
Poslouchám: Slasti otce vlasti
 
 
 
Lucie ~ Dangerousdangerouss on May 25th, 2016 05:53 am (UTC)

To už nezachráním a téměř-Anglie musí stačit (takže Austrálie, Kanada, snad ne USA... :)).

Alice Stronghold: Londonspiritofdream on May 30th, 2016 06:38 pm (UTC)
Myslím, že kdybys ji sehnala v angličtině, byla bys dokonale uspokojena. I když nejdřív Mycelium, já vím. :-)