Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

Pancakes!

Dneska byla bouřka. Co bouřka. Několikero bouřka a slejvák jako hrom. Školní výlet byl tak dokonale těsně, že ta hrůza nás chytila ve vlaku, ale zase to na chvíli vypadalo, že se civilizace ztratila. Neztratila a všech pět odvážných kusů dojelo z Brd zpět domů.
Pak nastala situace, která obnášela, zahození špinavých věcí, zcivilizování, přezutí, výpravu do obchodu a nákup potravin na pořádnou večeři. A samozřejmě, jakmile se člověk osprchoval, osušil, převlékl do pohodlného, nazul bačkůrky... nikam, absolutně nikam se mu nechtělo. Natož pak celých deset minut do obchodu a pak ještě deset zpět.
"Jsem líná... bude nouzovka, snad mě nezabiješ za palačinky," prohlásila jsem posléze z gauče objímajíc polštář. Kdybych tušila, co to způsobí, asi bych je udělala už dřív. Nevěděla jsem, že palačinky jsou největší vzácnost. Že za ty placky z mouky, mléka a vajec mi budou téměř líbány nohy. A za větu: "Máme jenom malinovou marmeládu od babičky," se tak skoro i stalo. Asi kdybych tušila, že je to taková pochoutka, byla bych nervní a pokazila je. Ale takhle se mi ty potvory hrozně povedly. Nějak se mi jich povedlo napéct obrovský komín, soukaly se do nás přes půl hodiny, ale nelituju ničeho!
Takže až zase někdy budu pochybovat o sobě samé, vím jistě, že jedna věc mi jde. Dělám báječné palačinky. ^_^
Tags: vařím, ve mlýně
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments