spiritofdream 😯confused

Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny

Po nějaké době zase do kina, tentokrát jsme se San zamířily do multisálu ve Slovanském době. Předně... proč já si pořád nepamatuju, že ve Slovaňáku mají mizerné promítačky? Nedoostřené a tmavé obrázky jsou prostě únavné a hrozně snižují zážitek. Inu, stejně zase nejdřív za rok, nejsem dost bohatá na takovýhle kina. :-)

Teď k filmu samotnému. Má dvě roviny, které musím ohodnotit úplně odděleně. První jsou samotná magická zvířata. Jsou úžasná, animace je zase o něco zdařilejší a citové vydírání diváků v podobě hrabákových miminek je účinné. Spolu s tím souvisí i herecké obsazení a výkony, které mě vyloženě pohlcují, Depp je odpudivě pitvorně děsivý v tom nejlepším slova smyslu, Law je zase takový něžně melancholický, Redmayne hraje toho retarda výborně, a dokonce i Katherine Watersone, která normálně jenom stojí a nešťastně čumí, je príma. Jinými slovy jsem se na to ráda dívala a potěcha pro oči to byla výborná.

Ovšem scénář. Ach u Merlina, ten scénář. U prvního filmu série mě velmi těšila vypravěčská řeč, protože Rowlingová na to nebyla sama, měla k sobě produkci, skvělého režiséra a všeobecně tam bylo málo "protože Rowla" momentů. U druhého dílu chybí pomocné ručičky, kdokoliv, kdo by řekl: "Hele, tohle je fakt hloupý." Aspoň mi to tak připadá. Je hrozně těžké užívat si zápletku, která je sama o sobě hloupá a překombinovaná, ve své podstatě prvoplánová, ale celou dobu si hraje na to, že to není, jak si myslíte, i když jsme vám to jasně ukázali. Jenže ono to tak je. Vrchol navíc v cimrmanovské scéně "já nejsem tvoje tetička, já jsem úplně cizí paní", který to prostě zabíjí. A k tomu odporný fanservis, který nedává vzhledem ke kánonu vůbec smysl. Takže... ach jo. 

Celkový dojem není úplně nejhorší, jsem ráda, že jsem vylezla zase jednou mezi lidi a užila si křoupání a pěknou podívanou, ale je to film na jedno zhlédnutí. A ještě by teda mohli mít lepší lampy. 

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.