?

Log in

No account? Create an account
 
 
15 February 2007 @ 06:22 pm
Literatura faktu, přesto dojímá.  
Když se budu snažit ignorovat ten naprosto odporně růžový a srdíčkovitý design, který LJ zvolil pro těchto pár dní, snad se mi podaří i napsat něco smysluplného.
A nebo taky ne.
Splnila jsem si svou kvótu a přečetla další knihu. (povinně, jak jinak) Jestli vás historie baví a nemáte úplně panický odpor k Habsburkům, tak sáhněte po knize, která se jmenuje Ve stínu tvých křídel.... A jestli ten odpor máte, stejně po ní sáhněte, změníte názor. Všech 17 panovníků tohoto rodu, kteří usedli na trůn a byli ozdobeni svatováclavskou korunou, je zde představeno velice čtivou formou, publikace je doplněna o obrazový materiál, takže nudit se rozhodně nebudete.
A já jsem trubka, protože i u této knížky jsem brečela. Dojala mě abdikace Ferdinanda V. - posledního korunovaného českého krále. Mladičký František Josef I. před strýcem poklekl na znamení úcty a starý panovník se jen usmál a pronesl:"Ale to nic. Rádo se stalo. Buď hlavně hodný!" Pro někoho možná důkaz postupující senility tohoto neprávem považovaného chudáčka. Pro mě krásná ukázka lidství. Panovník skutečně "Dobrotivý". Myslíte, že ten, kterého historie označí přídomkem "Veliký", by byl schopen takovéhleho činu?

No nic, jen jsem chvíli bloudila mezi myšlenkami. :)
Tags:
 
 
Nálada: tiredtired
Poslouchám: Amélie z Montmartru OST
 
 
 
Hmm: pribehyirmess on February 15th, 2007 06:08 pm (UTC)
I suppose that book doesn't have a Polish translation. D:!

Also, lol Valentines. They went a little overboard with the pink, I suppose XD;;;
Lucie ~ Dangerousdangerouss on February 15th, 2007 06:08 pm (UTC)
Mám z tebe komplexy. XD